Jak przygotować się do ciążowej sesji zdjęciowej?

Ciąża jest niezwykłym czasem dla kobiety. Mimo, że czasami jest to dość burzliwe doświadczenie to z pewnością będziemy wspominać te dni z sentymentem. Często przyszli rodzice chcą uwiecznić ten piękny okres w życiu, aby później powrócić do tych momentów. W tym wypadku dobrym pomysłem jest ciążowa sesja zdjęciowa. Takie sesje stają się coraz bardziej popularne, co budzi moją radość. Cieszę się, że kobiety stają się odważniejsze, chętnie pokazują swoje emocje, a także nie wstydzą się swojego ciążowego ciała. Pamięć bywa zawodna, a do pięknych zdjęć zawsze możemy wrócić. Nie pozostaje nic innego jak uwiecznić ten stan. Jeżeli zdecydujecie się na ciążową sesję zdjęciową to warto jest się odpowiednio przygotować, aby efekt finalny był zadawalający.

Na zdjęcia ciążowe najlepiej zdecydować się w 7-8 miesiącu ciąży. W tym czasie brzuch nabierze już ładnego, okrągłego kształtu. Oczywiście u każdej kobiety może być to nieco inny czas, ale zazwyczaj są to te miesiące. Obserwujcie siebie i zobaczcie kiedy Wasz brzuch będzie odpowiednio duży, a do tego atrakcyjny. Koniecznie weźcie pod uwagę, że 9 miesiąc, a szczególnie końcówka może nie być dobrym czasem na sesję zdjęciową. Wtedy już zapewne jest Wam ciężko, a myślami jesteście już przy porodzie, a nie przy sesji zdjęciowej.

Na sesję zdjęciową najlepiej wybrać ubrania, które podkreślą brzuch, ale jednocześnie nie będą Was uciskać. Myślę, że najlepiej zdecydować się na gładkie stroje. Nie ma co wybierać luźnych, ciążowych worków. Takie stroje nie wyglądają atrakcyjne, a w końcu chcemy podkreślić fakt, że jesteśmy w ciąży. Odrzucić powinnyśmy także wzorzyste ubrania, które odwrócą uwagę od brzucha, a to właśnie on ma być najbardziej wyeksponowany. Całkiem ciekawie wyglądają kontrastowe ubrania – czarne, białe.

Jeżeli chcesz pozować w bieliźnie to moim zdaniem do sesji ciążowej najbardziej sprawdzi się biała bielizna. Jasny kolor kojarzy się z radością, anielskim stanem, a najczęściej ciąża jest wyjątkowym doświadczeniem dla kobiety.

Koniecznie zabierzcie ze sobą wygodne buty lub pozujcie bez obuwia. Nie warto męczyć się w niewygodnym obuwiu. Kobiety często decydują się na sesję bez butów ze względu na wygodę i estetykę. W tym wypadku pamiętajcie, aby wcześniej zadbać o stopy i paznokcie. Pedicure będzie idealnym wyborem.

Kobiety w trakcie sesji często decydują się na rekwizyty – zdjęcie USG, małe buciki, test ciążowy, klocki, ubranka. Takie dodatki tylko podkreślą charakter sesji, a także sprawią, że będziecie mieli niezwykłą pamiątkę. Dodatkowo takie rzeczy pokażą, że sesja jest naprawdę Wasza, dostosowana indywidualnie.

A może chcecie w sesję zdjęciową zaangażować również rodzinę – męża, rodziców, rodzeństwo oczekiwanego malucha? Kobiety zazwyczaj chętnie angażują ojca dziecka w sesję zdjęciową. W końcu jest bardzo ważnym członkiem rodziny, a takie zdjęcia będą jeszcze ciekawszą pamiątką tego, ważnego etapu życia. Zdecydowanie się na zdjęcia wraz z rodzeństwem malucha na, które oczekujemy również może być dobrym pomysłem. Nie tylko uwiecznimy chwile oczekiwania, ale nasze dziecko będzie mogło się oswoić z myślą, że niedługo na świecie pojawi się jego siostra/brat.

Przed sesją warto poszperać w internecie i znaleźć kadry, pomysły na zdjęcia, które sprawdzą się również u Was. Zastanówcie się jakie zdjęcia chciałybyście mieć, jakie fotografie chcielibyście pokazać swojemu maluchowi za kilka lat. Niech to będzie sentymentalna sesja, która będzie odwzorowywać Was samych. Zawsze warto się inspirować, ale nie ma co kopiować pomysłów innych.

Na pewno warto wybrać scenerię w której będziemy się dobrze czuły. Myślę, że dobrym pomysłem jest także zapytanie o zdanie męża, przyjaciółki, mamy. Na pewno każdy z nich będzie zwracać uwagę na coś innego i poradzi jakieś fajne kadry. Dobrym pomysłem jest także zapytanie fotografa o jego pomysły i inspiracje. Jako artysta na pewno będzie miał głowę pełną pomysłów.

Koniecznie dziś przed sesją warto się wyspać i zjeść lekkie śniadania. Nie tylko będziecie miały więcej energii, a i twarz będzie bardziej promienna i atrakcyjniejsza.

Przed sesją warto poświęcić czas dla siebie. Zadbać o włosy, aby były czyste i lśniące. Nawilżyć i wydepilować ciało. Skupić się na dłoniach, paznokciach i twarzy. Delikatny peeling dwa dni przed sesją jest wskazany. Na takie zabiegi nie decydujcie się dzień przed sesją, nigdy nie wiadomo czy kosmetyki nie podrażnią skóry. Jeżeli nie masz do dyspozycji makijażystki to warto kilka dni wcześniej pomyśleć nad stylizacją, poszukać ciekawych makijaży w internecie. Z reguły najlepiej sprawdzają się jasne kolory cieni do oczu oraz czerwona szminka. Zdecydowanie odpadają wyzywające i ostre makijaże. Nie tylko wyglądają źle, ale będą bardziej przyciągały uwagę, niż brzuch. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą kosmetyków. Często podczas zdjęć trzeba poprawić makijaż.

Jeżeli fotograf zapewnia makijażystkę to problem znika. Wcześniej tylko musimy zdecydować jaki makijaż mniej więcej chcemy mieć. Dobrze jest skonsultować z fotografem rodzaj makijażu, kolory – z pewnością jego doświadczone i fachowe oko nie zawiedzie.

Na sam koniec warto zastanowić się jak pozować do zdjęć ciążowych. Myślę, że najlepiej sprawdzi się pozycja z boku z wyprostowanymi plecami – brzuch jest wtedy ładnie wyeksponowany, a reszta działa również prezentuje się atrakcyjnie. Warto również wykorzystać dłonie, czyli objąć dłońmi brzuch, sama lub z partnerem, głaskać brzuch.

Mam nadzieję, że sesja ciążowa będzie niezapomnianym przeżyciem do, którego będziecie wracać myślami, a kiedy Wasze dziecko podrośnie pokażecie mu te zdjęcia, które również dla niego będą pamiątka. Myślę, że warto ten wyjątkowy czas w życiu uwiecznić na fotografiach.