Jak znaleźć pomysł na sesję zdjęciową?

Decydując się na sesję zdjęciową z pewnością chcemy, aby była ona wyjątkowa, ciekawa, niepowtarzalna. Zależy nam, aby sesja ciążowa uwieczniła ten cudowny stan jednocześnie ukazując nasze walory. Warto zdecydować się na taką sesją, która będzie przypominała nam te cudowne chwile, lekkie krągłości oraz ożywi wspomnienia za kilka lat.

Myśląc o nadchodzącej sesji nie zawsze mamy konkretne pomysły. Jeżeli nie chcecie iść na sesję spontanicznie, tylko zależy Wam na ciekawym motywie to przeczytajcie ten tekst. Chciałabym zaproponować kilka pomysłów na sesję zdjęciową, a także wskazówki gdzie szukać inspiracji 🙂

Aby uwiecznić chwilę ciąży możemy zdecydować się na sesję w plenerze, wybrać zieloną łąkę, albo klimatyczny las. Zmienia się krajobraz, światło, mamy do dyspozycji wiele, różnorodnych kadrów. Możemy pozwolić sobie na większą kreatywność, która jest kluczowa w takiej sesji. Wybierając łąkę możemy wybrać lekką sukienkę, która podkreśli nasze kształty. Często w sesjach ciążowych wykorzystywane są rekwizyty – zdjęcia z USG, klocki z literami imienia dziecka, kwiaty, wianki, balony, a nawet ubranka dla dziecka. Taka sceneria kojarzy się także z sielanką, spokojem, co jednocześnie podkreśli nasz stan umysłu. Zdjęcia robione w naturalnej scenerii są bardzo tajemnicze i sentymentalne.

Często kobiety decydują się na sesję zdjęciową w domu, gdzie panuje kameralna atmosfera. Dzięki temu możemy się łatwiej skupić, rozluźnić, a także mamy pod ręką całą szafę i rekwizyty do zdjęć. Uwierzcie, w mieszkaniu każdej z Was kryje się fotograficzny potencjał.

Wracając do tematu pleneru to – jeżeli mieszkacie nad morzem to z pewnością będzie to dobre miejsce na sesję zdjęciową. Marynarskie klimaty dobrze się prezentują. Coraz częściej sesje zdjęciowe odbywają się na basenie. Jeżeli tylko zawodowo lub prywatnie jesteś związana z tym miejscem to zdjęcia w takim miejscu idealnie będą odzwierciedlać Was samych. Do tego jest to nietypowa i kreatywna sceneria. Aby się przekonać przejrzyjcie przykładowe sesje zdjęciowe w internecie.

Ostatnio coraz modniejsze są sesje podwodne. Nie jest to prosty temat do zrealizowania, ale przy odrobinie odwagi oraz planowania jest możliwy do wykonania. Zdjęcia z pewnością wyglądają niesamowicie. No i nie można odmówić im artyzmu i oryginalności.

Coraz popularniejsze stają się rodzinne sesje zdjęciowe. Pozujemy z dzieckiem, mężem eksponując przy tym ciążowy brzuch. Myślę, że warto choć kilka zdjęć zrobić sobie z rodziną. Będzie to niezwykła pamiątka dla wszystkich, a także niesamowita przyjemność. Idealnie sprawdzą się rekwizyty – wszelakie rzeczy kojarzące się z maluchem.

Niektóre kobiety decydują się także na akty ciążowe. Wymaga to nieco więcej odwagi i z pewnością nie są to zdjęcia, które pokażemy każdemu. Na pewno jest to niezwykła pamiątka dla nas i dla naszego partnera. Prezentujemy się w całej okazałości, a nasze ciało nie ma przed nami żadnych sekretów. W takiej sesji ważny jest dobry kontakt z fotografem, a także relaks. Nie chcemy przecież, aby na zdjęciach widoczne były negatywne emocje. Do takiej sesji warto wziąć zwiewne ubrania. Dobrze sprawdzą się także tiulowe, lekkie sukienki, które będą zgrabnie prześwitywać.

Możemy zdecydować się na pełny akt, ale również na nagość zakrytą. Pozujemy nago, ale decydujemy się na zakrycie niektórych miejsc. Tak samo ciekawą inicjatywną jest akt, gdzie widać tylko zarysy sylwetki. To jest już zabawy światłem i cieniem. Efekty mogą być oszałamiające.

Przed sesją warto przejrzeć internet w poszukiwaniu inspiracji. Obecnie sesje ciążowe są bardzo popularne, także na pewno znajdziemy jakiś motyw, który nas zainteresuje. Warto również skonsultować swoje pomysły z mamą, przyjaciółką. Z pewnością co trzy głowy to nie jedna. Na pewno każda z nich będzie miała swój pomysł, a że dobrze Cię znają to na pewno trafią z tematyką.

Myślę, że warto być otwartą na pomysły, kreatywną, w końcu ma być to także dobra zabawa. Warto czasami zdać się na fotografa, który ma doświadczenie i będzie wiedział czy dany pomysł, kadr będzie dobrze wyglądał na zdjęciach, czy też nieatrakcyjnie. Zdarza się także, że nasze pomysły inaczej mogą wyglądać oczami wyobraźni, a inaczej na zdjęciach. Nie ma co się zamykać na nowe propozycje, tylko kombinować dalej. Często również spontaniczne pomysły okazują się tymi najbardziej trafionymi. Dobre nastawienie, dobry kontakt z fotografem jest w stanie zapewnić sesję bogatą w przepiękne zdjęcia. W takiej atmosferze łatwiej uchwycić emocje, uczucia, które towarzyszą stanowi oczekiwania na malucha.